Saldūs pyragai

Paprastas šaltas pyragas su kondensuotu pienu ir žaliosiomis citrinomis

gaminkime.lt

Karštą dieną, kai nesinori ilgai sukiotis virtuvėje, o norisi kažko skanaus, nėra nieko paprasčiau už šaltą pyragą, kurio pagrindas pagamintas iš sausainių. Šiame pyrage jis puikiai dera su kondensuoto pieno saldumu ir žaliųjų citrinų rūgštumu. Tikrai gaminsiu šį skanėstą dar ne kartą.

Pyragas su kondensuotu pienu ir citrinomis

Pyragui prireiks:

pakelio sausainių;
2 šaukštų rudojo cukraus;
100 g ištirpinto sviesto;
200 ml plakamosios grietinėlės;
skardinės kondensuoto saldinto pieno;
3 žaliųjų (laimo) citrinų.

Sausainius sutrinkite į trupinius. Sviestą ištirpinkite, suberkite į jį cukrų, išmaišykite. Tada supilkite į sausainių trupinius, gerai išmaišykite. Sudėkite į išardomą kepimo formą, šaukštu išlyginkite paviršių ir palaikykite šaldytuve, kol pasiruošite viršutinį sluoksnį.
Grietinėlę išplakite iki standumo. Tada palengva įmaišykite kondensuotą pieną. Iš žaliųjų citrinų išspauskite sultis ir maišydami supilkite į grietinėlę su kondensuotu pienu. Gauta mase aptepkite sausainių paplotį ir padėkite į šaldytuvą bent porai valandų, kad sušaltų ir pastingtų.

2 thoughts on “Paprastas šaltas pyragas su kondensuotu pienu ir žaliosiomis citrinomis

  1. bestandworstofgermany

    Iš karto radau tai, ko ieškojau – kažko lengvai padaromo, iš tų produktų, kuriuos turiu, šalto ir saldaus. Sausainių neturiu, naudoju trupinius, tik dedu daugiau cukraus. Grietinėlės neturiu, tai naudosiu grietinę, ir dėsiu kažkiek želatinos. Įdomu, kas gausis. Kaip tik bus penktadienio vakarui 🙂

  2. Kristina

    Gavosi labai skanus pyragas! Aciu!

Leave A Comment